JET İNGİLİZCE

JET İNGİLİZCE


Jet İngilizce Kitabının İçeriği Nedir?

'Başlangıç Seviyesi'nden, 'İleri Seviye'ye doğru giden bir anlatım tekniği ile işlenmiş "Dil Bilgisi" bölümü ile kendi seviyenize göre konuları işleyebilir ve İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.
Dil bilgisi bölümü, başlangıç seviyesinden C2 seviyesine kadar konuları kapsamaktadır.

İngilizce dilini öğrenme sürecimiz boyunca bazı konuları, yapıları hatta kelimeleri sıklıkla karıştırır ya da hatalı kullanırız.
Bu bölümde sizler için İngilizcede sık kullanılan ve nüans farkları yüzünden birbirine sıklıkla karıştırdığımız kelimeleri ve yine sık kullanılan fakat bir türlü tam olarak anlaşılamayan yapıları en yalın şekliyle anlatmaya çalıştık.

Kitabımızın bu bölümünde sizler için hazırladığımız 300 Adet, CEFR (Avrupa Birliği Dil Standartları) seviyelerine göre hazırlanmış alıştırma sorularını bulabilirsiniz.
Alıştırma soruları zorluk seviyesi artarak ilerlemektedir, soruların cevap anahtarlarını kitabınızın en arka sayfalarında bulabilirsiniz.
Bu bölümlerdeki alıştırma sorularını belli zaman aralıklarında tekrar cevaplamanız, İngilizce seviyenizdeki ilerlemeyi görebilmeniz için yardımcı olacaktır.

İngilizce konuşma pratiğinizi desteklemek amacıyla, kural sayılabilecek bazı "İngilizce Okunuş" tekniklerini kitabımızda bulabilirsiniz.

Bu bölümün amacı; İngilizce öğrenmekte olan ya da İngilizceyi öğrenmeye yeni başlamış kişilerin günlük konuşmalarda nasıl cümle kurabilecekleri ve bu cümleleri nasıl telaffuz edebilecekleri konusunda kendilerine yardımcı olmaktır.
Ayrıca İngilizceyi gramer olarak bildiği halde bir yabancıyla konuşurken zorluk çeken kişilerin, bu bölümde yer alan cümleleri dikkatlice incelemeleri faydalı olacaktır.

İngilizce deyimler ve atasözleri İngilizcenin önemli bir parçasıdır. Yazılı dilde ve konuşma dilinde her zaman ortaya çıkarlar.
Deyimler kendi başlarına bir anlama sahip olmadıklarından, her deyimin anlamı ve kullanımı hakkında bilgi edinmeniz gerekir.
Kitabımızın bu bölümünde İngilizce dilinde en yaygın, en çok kullanılan deyimlere, görsel çağrışımlarla birlikte yer verilmiştir.

"Phrasal verb"ler İngilizcede, özellikle de günlük konuşma dilinde sıkça kullanıldığı için bu kalıpları öğrenmeniz, İngilizcenizi geliştirebilmeniz adına son derece önemlidir.
Kitabımızda örnek cümleler içinde kullanılmış "Phrasal Verbs" sözlüğümüze erişebilirsiniz.

İngilizce öğrenirken en çok ihtiyaç duyacağınız unsurlardan biri tartışmasız kelime bilginizdir. Kitabımızın bu bölümünde İngilizcede en yaygın kullanılan 2500 kelimeyi Türkçe okunuşları ile birlikte bulabilirsiniz.
Sözlük kısmından önce, internette yazışırken kullanılan İngilizce kısaltmalara yer verilmiştir, artık yabancı bir arkadaşınızla yazışırken aslında ne demek istediğini daha kolay anlayabilrisiniz :)

Jet İngilizce - Hafıza Teknikleri ile İngilizce Kelimeler kitabı bir @ingilizce.ogretiyoruz ürünüdür.

©Tüm Hakları Saklıdır.

Instagram 'dan DM atın
Instagram